CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
15.8.2018

Zájemci si budou moct vyzkoušet náročnost práce hasičů

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Tradiční Den se záchranáři se letos uskuteční v sobotu 18. srpna od 10 do 24 hodin na hřišti frenštátských hasičů. Prázdninová akce Jednotky sboru dobrovolných hasičů Frenštát pod Radhoštěm nabídne bohatý program.

Soutěž v hasičských silových disciplínách TFA pro děti i dospělé, ukázky činnosti Policie ČR, seskok parašutistů, prezentace Zdravotnické záchranné služby, to vše doprovázeno vystoupením frenštátských mažoretek a členů TJ Sokol. Navíc budou celým dnem návštěvníky provázet ukázky činnosti mladých hasičů a JSDH z Frenštátu pod Radhoštěm. Závěrečnou pohodu pak naladí taneční zábava s hudební skupinou KIWI z Kopřivnice.

Práce se služebním psem, vyprošťování osob z havarovaného vozidla nebo požární útok a další činnosti hasičů, to je jen zlomek naší letošní celodenní nabídky programu,“ uvedl Zbyněk Vágner, vedoucí organizační složky JSDH Frenštát pod Radhoštěm a hlavní pořadatel akce. Jednou z nejočekávanějších ukázek pak opět bude seskok jednotky parašutistů z letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí, kteří přistanou na frenštátském hřišti okolo 15 hodiny.

Populární je i soutěž TFA v hasičských silových disciplínách. „Soutěž bude připravena pro děti i dospělé. Na poloviční trati než je ta skutečná, závodní, si dospělí vyzkouší náročnost práce hasičů. Na přibližně padesátimetrové trati musí oděni do speciálních obleků a s přilbou na hlavě roztáhnout požární hadice, udeřit dvacetkrát kladivem do kovadliny, překonat překážkovou stěnu, odtáhnout osmdesátikilogramovou figurínu a přeběhnout po kladině,“ řekl hlavní pořadatel. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v 16 hodin a tři nejlepší v každé kategorii získají hodnotné ceny.

Pořadatelé přichystají i další zábavu návštěvníků. Pro děti připravují různé hasičské soutěže, skákací hrad nebo kolo štěstí. Od 17 hodin pak pro všechny taneční zábavu s hudební skupinou Kiwi z Kopřivnice.

„Všichni návštěvníci budou mít letos také možnost jezdit s radiově řízenými modely aut. Připraveno je i hojné občerstvení. Doufáme proto, že s námi tento den společně stráví mnoho obyvatel a návštěvníků města,“ doplnil Zbyněk Vágner.

Autor / zdroj: Iva Vašendová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Starý inkubátor pomáhá sbírat bavlněná klubíčka pro miminka

Starý vyřazený inkubátor putuje v posledních týdnech po akcích v Moravskoslezském kraji a sbírá bavlnu pro dobrou věc – na pomoc nejmenším pacientům V

Post

Záchranáři na Novojičínsku resuscitovali chodce sraženého automobilem

Dvě posádky záchranářů zasahovaly v pondělí večer u smrtelné dopravní nehody na Novojičínsku. Před půl sedmou byl na tísňové lince 155 oznámen střet

Post

Ve Frenštátě pod Radhoštěm oslavili 17. listopad pietou a koncertem

Den boje za svobodu a demokracii oslavili v sobotu 17. listopadu 2018 v 19.30 hodin občané Frenštátu pod Radhoštěm vzpomínkovým setkáním u Památníku o

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě