CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
15.8.2018

Zájemci si budou moct vyzkoušet náročnost práce hasičů

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Tradiční Den se záchranáři se letos uskuteční v sobotu 18. srpna od 10 do 24 hodin na hřišti frenštátských hasičů. Prázdninová akce Jednotky sboru dobrovolných hasičů Frenštát pod Radhoštěm nabídne bohatý program.

Soutěž v hasičských silových disciplínách TFA pro děti i dospělé, ukázky činnosti Policie ČR, seskok parašutistů, prezentace Zdravotnické záchranné služby, to vše doprovázeno vystoupením frenštátských mažoretek a členů TJ Sokol. Navíc budou celým dnem návštěvníky provázet ukázky činnosti mladých hasičů a JSDH z Frenštátu pod Radhoštěm. Závěrečnou pohodu pak naladí taneční zábava s hudební skupinou KIWI z Kopřivnice.

Práce se služebním psem, vyprošťování osob z havarovaného vozidla nebo požární útok a další činnosti hasičů, to je jen zlomek naší letošní celodenní nabídky programu,“ uvedl Zbyněk Vágner, vedoucí organizační složky JSDH Frenštát pod Radhoštěm a hlavní pořadatel akce. Jednou z nejočekávanějších ukázek pak opět bude seskok jednotky parašutistů z letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí, kteří přistanou na frenštátském hřišti okolo 15 hodiny.

Populární je i soutěž TFA v hasičských silových disciplínách. „Soutěž bude připravena pro děti i dospělé. Na poloviční trati než je ta skutečná, závodní, si dospělí vyzkouší náročnost práce hasičů. Na přibližně padesátimetrové trati musí oděni do speciálních obleků a s přilbou na hlavě roztáhnout požární hadice, udeřit dvacetkrát kladivem do kovadliny, překonat překážkovou stěnu, odtáhnout osmdesátikilogramovou figurínu a přeběhnout po kladině,“ řekl hlavní pořadatel. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v 16 hodin a tři nejlepší v každé kategorii získají hodnotné ceny.

Pořadatelé přichystají i další zábavu návštěvníků. Pro děti připravují různé hasičské soutěže, skákací hrad nebo kolo štěstí. Od 17 hodin pak pro všechny taneční zábavu s hudební skupinou Kiwi z Kopřivnice.

„Všichni návštěvníci budou mít letos také možnost jezdit s radiově řízenými modely aut. Připraveno je i hojné občerstvení. Doufáme proto, že s námi tento den společně stráví mnoho obyvatel a návštěvníků města,“ doplnil Zbyněk Vágner.

Autor / zdroj: Iva Vašendová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Beskydskou sedmičku 2018 ovládl její rekordman

Devátý extrémní přechod Beskyd máme úspěšně za sebou. Absolutními vítězi se stala dvojice Stanislav Najvert – Jan Zemaník, která 95 kilometrů dlouho t

Post

V centru Nového Jičína si i letos můžete zahrát na piano

Už druhým rokem si může veřejnost v Novém Jičíně zahrát na piano pod širým nebem. S nápadem zapojit se do projektu Piano na ulici přišli Helena a Dan

Post

Frenštátská knihovna bude uzavřena. Kvůli revizi knihovního fondu

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm bude ve dnech 20. srpna až 14. září uzavřena. Důvodem je povinná revize knihovního fondu.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA