AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
20.7.2020

Banální přestupek se během chvíle změnil v trestný čin

OSTRAVA

V sobotu krátce před 19. hodinou u jedné z prodejen potravin v Ostravě – Mariánských Horách strážníci spatřili muže, který konzumoval alkoholické nápoje na místě, kde je to zakázáno. Po provedené lustraci se tento muž vzápětí stal osobou podezřelou ze spáchání trestného činu.

V sobotní podvečer v Ostravě – Mariánských Horách na ulici 1. Máje u prodejny potravin U Kocourů upoutal pozornost strážníků muž, který zde konzumoval láhvové pivo. Pivo totiž konzumoval na místě, kde je konzumace alkoholických nápojů  zakázána obecně závaznou vyhláškou města Ostravy.

Poté, co byl muž strážníky vyzván k prokázání totožnosti, jim sdělil, že žádné doklady u sebe nemá. Protože nebyl na místě schopen věrohodným způsobem hlídce prokázat svou totožnost, byl předveden na služebnu Policie České republiky.

Provedenou lustrací v dostupných evidencích bylo následně zjištěno, že se jedná o 37letého muže slovenské národnosti. Tomuto muži bylo v roce 2006 uloženo vyhoštění z České republiky. V České republice tak pobýval nelegálně.

Výtečníka, který vědomě mařil výkon úředního rozhodnutí si tak hned na místě ponechali kolegové z Policie České republiky k dalším úkonům.

Autor / zdroj: Jindřich Machů

DALŠÍ ČLÁNKY

K zastávkám v Loučce povede nový chodník

Nový Jičín začal stavět chodník podél frekventované Císařské ulice v Loučce, a to v úseku od křižovatky s Křenovou ulicí až po křížení s ulicí Na Dráž

Zdravotníci ošetřovali přes tři desítky osob na dětském táboře

Zdravotnická záchranná služba zasahovala během uplynulého víkendu u hromadného postižení zdraví v areálu dětského tábora na Novojičínsku.

Nový Jičín rozšířil síť zastávek baby a senior taxi a zrušil poplatek za průkaz

Novojičínská radnice se rozhodla zatraktivnit baby a senior taxi, městem dotovanou přepravu.

DNES SE STALO

HISTORIE4. srpna 1306

byl zavražděn v Olomouci český král Václav III. a dynastie Přemyslovců tak vymřela po meči.

OBJEVY4. srpna 1851

misionář a badatel David Livingstone dosáhl horního toku řeky Zambezi.

POZVÁNKA OBRAZEM