KULTURA / Besedy a přednášky

Datum konání: čtvrtek 27. 2. 2020; 17.00

Nasajte atmosféru Blízkého východu. Vypravte se do země s přísným islámským režimem

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Írán - dvě tváře Persie. Tak se jmenuje cestovatelská přednáška Michala Štěpánka, díky které nasajete atmosféru Blízkého východu. Uskuteční se ve čtvrtek 27. února od 17 hodin v Městské knihovně ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Michal Štěpánek o své cestě:
Írán je kontroverzní země s přísným islámským režimem a nemá ve světě nálepku destinace, do které by se lidé zrovna hrnuli. A upřímně? Je to škoda…Zažil jsem ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával, potkával spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A co jsem za tu dobu zjistil? Že tahle země je tak trochu jiná než nám ji předkládá okolní svět. A víte co? Však si o ni přijďte něco poslechnout a udělejte si svůj vlastní obrázek...

Více informací o cestovateli Michalu Štěpánkovi najdete na jeho webu.

Vstupné: 50 Kč předprodej, 80 Kč na místě

Autor / zdroj: -red-
Popis: Upoutávka k přednášce.
Upoutávka k přednášce.
Autor / zdroj: archiv pořadatelů

DALŠÍ ČLÁNKY

K zastávkám v Loučce povede nový chodník

Nový Jičín začal stavět chodník podél frekventované Císařské ulice v Loučce, a to v úseku od křižovatky s Křenovou ulicí až po křížení s ulicí Na Dráž

Zdravotníci ošetřovali přes tři desítky osob na dětském táboře

Zdravotnická záchranná služba zasahovala během uplynulého víkendu u hromadného postižení zdraví v areálu dětského tábora na Novojičínsku.

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

DNES SE STALO

HISTORIE8. srpna 1588

anglická flotila porazila v bitvě u Gravelines španělskou Armadu, čímž skončila španělská námořní dominance.

ZAJÍMAVOSTI8. srpna 1963

byl spáchán jeden z nejproslulejších zločinů 20. století - Velká vlaková loupež. Gang 15 lupičů v Anglii ukořistil celkem 2,6 milionu liber v malých bankovkách.

SPORT8. srpna 2002

se stal český atlet Roman Šebrle mistrem Evropy v desetiboji.

POZVÁNKA OBRAZEM