KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Popis: Rozhledna Kanihůra nedaleko obce Bílov.
Rozhledna Kanihůra nedaleko obce Bílov.
Autor / zdroj: bilov.cz

Rozhledna Kanihůra nabízí krásné výhledy především na města v okolí

BÍLOV

Rozhledna Kanihůra stojící na stejně pojmenovaném návrší nedaleko obce Bílov nabízí výhledy na okolní města Studénku, Ostravu, Bílovec, Fulnek či Nový Jičín. Bývají z ní taky vidět Beskydy, Javorníky, Nízký Jeseník nebo hrad Starý Jičín.

Rozhledna Kanihůra, sloužící zároveň jako vysílač mobilního operátora, stojí na návrší Kanihůra vysokého 345 metrů nad mořem nedaleko obce Bílov, zhruba 20 kilometrů severně od Nového Jičína. Věž je vysoká 62,5 metru nad terénem, ve výšce 26 metrů je umístěna vyhlídková plošina. Na vyhlídkovou plošinu je výstup venkovním ocelovým schodištěm se 137 schody.

Z rozhledny lze dohlédnout na okolní města Studénku, Ostravu, Bílovec, Fulnek, Nový Jičín, Štramberk, Kopřivnici a Hukvaldy. Rozhled také lemují pohledy na okolní hory, jako třeba pohoří Beskyd (Lysá Hora, Radhošť, Pustevny), Podbeskydí (Smrk), rozhledna na Bílé hoře, Javorníky (Velký Javorník, Kelčský Javorník), Nízký Jeseník, nebo taky Svinec či Starý Jičín.

Nově bylo na vyhlídkovou plošinu umístěno pět informačních tabulí s fotografiemi a popisem vyhlídky. 

Základní informace o rozhledně
Před více než půl stoletím byla zbořena dřevěná rozhledna, která stála v obci Bílov. Po více než 50 letech usilování bílovských občanů se tato dominanta vrátila do Obce Bílov vybudováním rozhledny na vysílači firmy T-Mobile, která je investorem celé výstavby. Za její pomoci se obec Bílov řadí mezi málo míst severní Moravy, které se mohou kochat výhledem do širokého okolí.
Předmětem zpracování tohoto projektu byla základnová stanice veřejné radiotelefonní sítě. Základnová stanice je tvořena železobetonovou věží pro nesení přenosových zařízení operátora sítě mobilních telefonů o výšce 62,50 metru nad terénem, na které je ve výšce 26,25 metru umístěna vyhlídková plošina rozhledny . Věž je založena na železobetonové patce. Na vyhlídkovou plošinu je výstup venkovním ocelovým schodištěm se 137 schody.

Více informací včetně otevírací doby a cen vstupného najdete zde

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

K zastávkám v Loučce povede nový chodník

Nový Jičín začal stavět chodník podél frekventované Císařské ulice v Loučce, a to v úseku od křižovatky s Křenovou ulicí až po křížení s ulicí Na Dráž

Zdravotníci ošetřovali přes tři desítky osob na dětském táboře

Zdravotnická záchranná služba zasahovala během uplynulého víkendu u hromadného postižení zdraví v areálu dětského tábora na Novojičínsku.

Nový Jičín rozšířil síť zastávek baby a senior taxi a zrušil poplatek za průkaz

Novojičínská radnice se rozhodla zatraktivnit baby a senior taxi, městem dotovanou přepravu.

DNES SE STALO

HISTORIE4. srpna 1306

byl zavražděn v Olomouci český král Václav III. a dynastie Přemyslovců tak vymřela po meči.

OBJEVY4. srpna 1851

misionář a badatel David Livingstone dosáhl horního toku řeky Zambezi.

POZVÁNKA OBRAZEM