KAM NA VÝLET / Zábavní centra a parky

Bobová dráha v HEIPARKu Tošovice.
Bobová dráha, bungee trampolína či rodeo býk. Takové atrakce nabízí HEIPARK Tošovice
Bobová dráha v HEIPARKu Tošovice.  
Autor / zdroj foto: HEIPARK Tošovice

HEIPARK Tošovice / Odry

HEIPARK Tošovice nabízí svým návštěvníkům zábavu po celý rok. V zimě areál slouží především lyžařům a snowboardistům. V létě si tady na své přijdou milovníci adrenalinu. Mohou vyzkoušet jízdu na bobové dráze nebo na speciálních pneumatikách, bungee trampolínu, rodeo býka či obří skluzavky.

Alpine Coaster – bobová dráha je určená především těm, kteří mají rádi rychlou jízdu, byť díky dvěma vzájemně propojeným brzdám mohou jezdci korigovat rychlost. Každý tak může zvolit, jestli dráhu projede co nejrychleji nebo si pomalejší jízdou vychutná i výhledy do okolí. Pro pohyb na vlastní dráze je využito gravitační síly při minimálním sklonu dráhy 6 %. Vozy jsou v provedení pro 2 osoby sedící v řadě za sebou. Po obou stranách vozu jsou instalovány dvě vzájemně propojené brzdové páky, ovládané vždy jezdcem sedícím na zadním sedadle. Dvoubodovým bezpečnostním pásem vpředu, tříbodovým vzadu jsou jezdci pevně upoutáni do svých sedadel. Provoz dráhy je bezproblémový i za vlhka, sněhu a mrazu, tzn. celoročně. Umělé osvětlení je vedeno v celé délce vleku i samotné dráhy. 

Tubing - Jízda na speciálních pneumatikách tvarovaným korytem je oblíbená celoroční atrakce v HEIPARKU. Tubing s mírnou dávkou adrenalinu pobaví děti i dospělé.
Délka vleku je 120 metrů, délka tratě 200 metrů a převýšení 30 metrů. 
Tubingová dráha je opatřena plastovým povrchem, který je určen pro lyžování a tubingové atrakce. Dráha je díky umělému povrchu uzpůsobena k celoročnímu provozu.  

Trampolíny
Dětské trampolínové centrum je složeno ze 14-ti trampolín. Zalíbí se malým i větším dětem. Mohou si zde vyzkoušet různé skoky a určitě i další prvky, které je právě napadnou. Vždyť dětské fantazii se meze nekladou. Tyto trampolíny jsou bez zajištění. Maximální nosnost je 80 kg. Vstup na trampolíny je na 10 minut. 

Bungee trampolína
Bungee trampolína je nejžádanější atrakcí za několik posledních let. Jde o kombinaci originální hliníkové konstrukce, latexové gumy a pružné trampolíny, která dává možnost provádět různé akrobatické prvky ve vzduchu. Trampolína je poháněna motorem, který zajistí dostatečné napnutí gum, tudíž i větší zážitek ze skákání. 
Rozměry trampolíny jsou 6,4 x 3,0 x 6,3 metru. Minimální váha je 20 kg, maximální nosnost je 80 kg. Vstup na bungee trampolínu je na 5 minut. 

Rodeo býk
Mechanický rodeo býk je cvičný trenažér. Díky několika stupňům obtížnosti a rychlosti, automatické a ruční kontrole si každý může vyzkoušet zkrocení býka. Stačí na něj vyskočit a pokusit se udržet co nejdéle, ti zručnější pouze za pomoci jedné ruky. 

Obří skluzavky
Obří skluzavky jsou atrakce určené nejen dětem, ale i skoro každý dospělák rád zavzpomíná na svá dětská léta a sklouzne se. Návštěvníkům HEIPARKU jsou k dispozici zcela zdarma. 

Více informací zájemci najdou na web HEIPARKU Tošovice.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.