AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Envato Elements
3.8.2020

K zastávkám v Loučce povede nový chodník

Nový Jičín

Nový Jičín začal stavět chodník podél frekventované Císařské ulice v Loučce, a to v úseku od křižovatky s Křenovou ulicí až po křížení s ulicí Na Drážkách. Součástí prací je i vybudování kontejnerových stání na odpadní nádoby. Nový chodník bude stát 2,1 milionu korun a měl by být hotov do konce října.

„Lidé chodí podél Císařské ulice k autobusovým zastávkám a kvůli zvýšení jejich bezpečnosti je nutné vybudovat chodník,“ řekla Renata Volková z odboru rozvoje a investic novojičínské radnice. Chodník s betonovou dlažbou bude od komunikace oddělen obrubníkem a od příkopu ocelovým zábradlím. Jeho součástí bude vodící linie pro nevidomé a slabozraké.

Kromě této investiční stavby v Novém Jičíně probíhají i opravy stávajících chodníkových těles a komunikací v majetku města. „Většinou se bude měnit poškozená dlažba a obrubníky, a to v ulicích Husova, Slovanská, Novellara, Gregorova, Brožíkova a v Dlouhé ulici se bude opravovat i schodiště,“ uvedla Michaela Mrklovská z odboru rozvoje a investic.

Město nechalo na poškozených místních silnicích udělat nový asfaltobetonový koberec. Po rekonstrukci už je povrch Suvorovovy ulice, Mlýnské, Tyršovy, nový asfalt má chodník ve Smetanových sadech, dokončuje se ulice Bohuslava Martinů. Nejrozsáhlejší zásah aktuálně probíhá v ulici Budovatelů, kde se frézuje staré parkoviště a zároveň se budují nová parkovací místa.

„Do oprav komunikací letos dáme 3,6 milionu korun a 2 miliony korun budou stát opravy chodníků. Za další 2 miliony se nyní buduje nový chodník v Loučce,“ shrnul celkové finanční náklady do městské dopravní infrastruktury místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.


Autor / zdroj: Marie Machková

DALŠÍ ČLÁNKY

Novojičínská porodnice podporuje maminky nejen v rámci Národního týdne kojení

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorňuje Národní týden kojení, který začal v pondělí 14. září. Nemocnice AGEL Nový Jičín je no

Příbor opět po roce slavil Dny evropského dědictví

Město Příbor jako člen Svazu historických sídel Čech, Moravy a Slezska se i v letošním roce připojil k oslavám Dnů evropského dědictví. Letošní ročník

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

DNES SE STALO

LITERATURA30. září 1452

byla vytištěna první kniha na světě – německý knihtiskař Johannes Gutenberg vytiskl latinskou Bibli nákladem 180 kusů.

TECHNIKA30. září 1882

zahájila na řece Fox v americkém státě Wisconsin činnost první vodní elektrárna na světě.

VĚDA30. září 1928

skotský biolog a bakteriolog Alexander Fleming objevil penicillium – plíseň potřebnou pro výrobu antibakteriálních léků.

POZVÁNKA OBRAZEM