Ekonomika / Finance

Kotlíkovou dotaci nakonec dostanou všichni úspěšní žadatelé
Moravskoslezský kraj
Stát navýšil příspěvek na výměny neekologických kotlů o dalších zhruba 600 milionů korun. Moravskoslezský kraj dostane z těchto peněz 181 milionů. Ty pokryjí všech 1564 žádostí třetí kotlíkové výzvy, které byly zatím v zásobníku.
Z daňových rájů letos odešlo dalších 88 firem
Daňové ráje stále nenašly své pomyslné dno. Počet českých společností, které mají vlastníka v zemi považované za daňový ráj, kontinuálně klesá od roku 2015.
Střecha, poklad našeho domova
Jako malé děti jsme si všichni rádi kreslili domečky. Nakreslili jsme zdi, dveře, okna a nakonec krásnou střechu pokrytou taškami doplněnou kouřícím komínem
I vyúčtování spotřebovaných energií lze reklamovat. Poradíme, jak na to
Většina domácností na jaře očekává vyúčtování spotřeby energií a s ním buď nárok na vrácení přeplatku, nebo naopak povinnost zaplatit nedoplatek. V této souvislosti však vzniká mnoho otázek.
Nový Jičín rozdělil mezi podnikatele dva miliony korun
Nový Jičín
Novojičínská radnice poskytla podnikatelům finanční příspěvek a úlevu na nájemném, aby pomohla zmírnit dopady epidemie koronaviru na jejich živnosti.
Cítíte ten svěží vzduch ve vašem domě?
A je to tady. Jaro přišlo a rovnou ve velkém stylu. A jak už to bývá každý rok, hned nás první sluneční paprsky vytáhly do zahrad na jarní úklid. A nejen naše zahrada ale i náš dům potřebuje jarní údržbu.
Do konce března mohou občané Bílovce a místních částí rozhodnout, který projekt zvelebí jejich město
Bílovec
Atraktivní hrací hřiště bez stavebního povolení a vysokých nákladů v několika částech Bílovce, digitální formuláře usnadňující komunikaci s úřadem, smyslově relaxační zahrada nebo zábavně edukační prvky pro děti i dospělé. Který z navržených projektů získá největší přízeň bíloveckých občanů?
Finanční správa začíná vyplácet žádosti o nový kompenzační bonus
16. března 2021 začaly finanční úřady napříč republikou vyplácet nový kompenzační bonus ve výši 1000 Kč denně.
Finanční správa začíná přijímat žádosti o nový kompenzační bonus 2021
Nárok na bonus vzniká nově podnikatelům, u kterých došlo ke snížení příjmů z jejich podnikatelské činnosti alespoň o 50 % oproti měsíčnímu průměru za čtvrtletní srovnávacího období z doby před vypuknutím pandemie.
Bezpečnost a zdraví nade vše zajistí MAGMARELAX
Při zateplování podkroví v rodinném domě jsou na konstrukce i na jednotlivé jejich vrstvy kladeny vysoké nároky. Od tepelné izolace očekáváme nejen tepelně izolační vlastnosti, ale také by měla vylepšovat řadu dalších vlastností, které stanovují stavební normy. Soubor vlastností konstrukce jako celku musí přispívat k pohodě a bezpečnosti vnitřního prostředí.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

DOPRAVA

9. května 1904

se stává parní lokomotiva City of Truro prvním parním motorem v Evropě, který přesáhne 160 km/h.

TECHNIKA

9. května 1973

zahájila Československá televize na 2. programu pravidelné vysílání v barvě. První program začal vysílat barevně až o 2 roky později.