Zpravodajství

28. února si připomínáme Světový den vzácných onemocnění. Potýká se s ním i šestiletá Adélka a devítiletý Lukášek
Za vzácné onemocnění je považováno takové, které postihuje méně než 5 osob z každých 10 tisíc. Ve většině případů toto onemocnění výrazně ovlivňuje kvalitu života pacienta nebo je dokonce považováno za život ohrožující.
Škodu za 100 tisíc korun způsobil požár kuchyně v Kopřivnici, hasiči a policisté z domu vyvedli více než tři desítky obyvatel
Kopřivnice
V Kopřivnici zasahovali v sobotu po ráno hasiči u požáru kuchyňské linky a umakartového jádra v jednom z bytů ve Francouzské ulici. Plameny napáchaly škodu za 100 tisíc korun, jedna osoba se nadýchala kouře.
Autobusy na vodík? Moravskoslezský kraj připravuje tendr
Moravskoslezský kraj
Do dvou let by měly na Havířovsku jezdit autobusy na vodík. Moravskoslezský kraj jako první v republice začal připravovat tendr, který by měl od roku 2023 v této části regionu zajistit veřejnou dopravu vozidly s vodíkovým pohonem.
Masážní přístroj na nohy z rukou podvodníka vyšel seniory skutečně draho
Stále se opakují případy, kdy různí podvodníci vylákají z důvěřivých seniorů pod různými legendami vysoké finanční obnosy za bezcenné předměty, nebo úplně podvodem.
Necelá polovina lidí souhlasí se zrušením nouzového stavu, dvě pětiny obyvatel by nouzový stav zachovalo. Návrat dětí do škol je pro lidi prioritou
Společnost SANEP realizovala exkluzivní bleskový průzkum ohledně rozhodnutí Poslanecké sněmovny ČR o zrušení, resp. neprodloužení nouzového stavu.
ČEZ Distribuce ruší plánované odstávky elektřiny kvůli mrazům
Na základě předpovědi silných mrazů nebudou v období od 15. do 17. února 2021 realizovány plánované odstávky s přerušením dodávek elektřiny zákazníkům na celém distribuční území. V případě trvajících mrazů bude období zrušených odstávek prodlouženo.
O postcovidové pacienty budou pečovat plicní lékaři
Pandemie koronaviru stvořila zbrusu novou kategorii nemocných – tzv. postcovidových. Jsou to lidé, kteří po prodělání nemoci stále bojují s jejími následky, jsou dušní, unavení, nemají čich a chuť, nemohou spát a stále je bolí hlava, nesoustředí se. Právě tito lidé, jimž zdravotní trápení s covidem neskončilo, se nově dostanou do péče plicních lékařů.
Moravskoslezští hasiči pokračují v rozvozu vakcín proti covidu
Moravskoslezský kraj
Téměř 3,5 tisíce dávek vakcíny Moderna rozvezou během čtvrtku 14.1.2021 celkem 41 „očkovacím“ subjektům v Moravskoslezském kraji, především domovům pro seniory, zdejší profesionální a dobrovolní hasiči.
Tragický týden pro chodce v Moravskoslezském kraji
Moravskoslezský kraj
Zdravotnická záchranná služby MSK zasahovala v uplynulých desítkách hodin u tří událostí, při nichž došlo na území Moravskoslezského kraje ke střetům chodců s dopravními prostředky – vlakem, automobilem a tramvají.
V Bílovecké nemocnici se dnes začalo očkovat
Bílovec
Také zdravotnický personál Bílovecké nemocnice, a.s. má možnost nechat se očkovat proti koronaviru, a to vakcínou firmy Pfizer. Dorazilo zde několik desítek očkovacích látek, které budou aplikovány během dneška a zítřka.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

LETECTVÍ

3. března 2005

američan Steve Fossett jako první člověk obletěl svět bez mezipřistání a tankování paliva.

TECHNIKA

3. března 1940

s úspěchem proběhla zkušební jízda lanovky na Pustevny a následující den začal pravidelný provoz.

VESMÍR

3. března 1978

se raketa Sojuz 28 s Vladimírem Remkem na palubě spojila s výzkumnou stanicí Saljut 6. Posádka Sojuzu Gubarev a Remek přešli na palubu Saljutu.