Zpravodajství

Sport je o tom být tady a teď. Storíčka kolegů na sociální sítě přímo z hřiště nechápu, říká oštěpař Jakub Vadlejch
Účast na letošní olympiádě v Tokiu už má díky splněným limitům zaručenou. Svoji konkurenční výhodu oproti soupeřům vidí také ve schopnosti přepnout se do stavu flow, s čímž mu pomáhá jeho psycholožka, která pro něj bude v Japonsku stejně důležitá jako zbytek týmu.
Moravskoslezští hasiči varují před tragickými následky požárů
Moravskoslezský kraj
Bohužel za uplynulé čtyři měsíce bylo usmrceno u požárů již 9 osob , když dvě zemřely ještě před vznikem požáru.
Malé čarodějnické ohně na zahradě jsou mnohdy nebezpečnější než ty velké, veřejné
Letos už podruhé nebude možné slavit Valpuržinu noc na oficiálních akcích. Mnozí si tak aspoň udělají táborák na zahradě.
Nový Jičín staví na sídlišti nové parkoviště pro 70 aut
Nový Jičín
Od července přibude na novojičínském sídlišti Dlouhá 71 nových parkovacích míst. Jejich budování začne už za několik dní.
Lidé z celé země se zapojili do výsadeb stromů na 2670 místech. Nejčastěji sázeli aleje
Přes milion stromů, které rostou na 2 670 místech, eviduje Nadace Partnerství v databázi celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost. Do výsadbové výzvy se zapojilo přes 32 tisíc dobrovolníků.
Povinné sčítání lidu, domů a bytů odstartuje za pár dní. Na co se bude formulář ptát?
Od konce března do půlky května bude v Česku opět probíhat sčítání lidu, domů a bytů. Účast je pro všechny obyvatele České republiky povinná a každý ručí za to, že o sobě uvede pravdivé informace. Součástí formuláře jsou i dvě nepovinné kolonky – národnost a náboženství. I těm by ale měli respondenti věnovat svou pozornost.
Ve Frenštátě chtějí očkovat proti covid-19 téměř všichni praktičtí lékaři
Frenštát pod Radhoštěm
Všichni praktičtí lékaři ve Frenštátě pod Radhoštěm, kromě jedné výjimky, jsou připraveni svým pacientům nabídnout možnost očkování proti nemoci Covid-19 ve svých ordinacích.
Pohybem pro Nomii podpoříte děti v těžkých životních situacích
Účastí v on-line běhu nebo jen procházce v rámci akce „Pohybem pro Nomii“ můžete podpořit děti i celé rodiny v těžkých životních situacích.
K německé národnosti se v Česku hlásí kolem 25 tisíc lidí. Podle odhadů jich tu ale žije mnohem víc
Podle posledního sčítání lidu, domů a bytů, které proběhlo v roce 2011, se k německé národnosti hlásí 18 658 lidí, dalších 6 158 pak uvedlo dvojí národnost, tedy českou a německou. Podle odhadů by ale v České republice mohlo žít až 60 tisíc lidí s německou národností. Zjistit jejich reálný počet by mohlo pomoci blížící se sčítání lidu, domů a bytů.
28. února si připomínáme Světový den vzácných onemocnění. Potýká se s ním i šestiletá Adélka a devítiletý Lukášek
Za vzácné onemocnění je považováno takové, které postihuje méně než 5 osob z každých 10 tisíc. Ve většině případů toto onemocnění výrazně ovlivňuje kvalitu života pacienta nebo je dokonce považováno za život ohrožující.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

DOPRAVA

9. května 1904

se stává parní lokomotiva City of Truro prvním parním motorem v Evropě, který přesáhne 160 km/h.

TECHNIKA

9. května 1973

zahájila Československá televize na 2. programu pravidelné vysílání v barvě. První program začal vysílat barevně až o 2 roky později.