Zpravodajství

Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Hasiči cvičili na Pustevnách s pásovým speciálem Hägglunds
Pustevny
Ve čtvrtek ráno se na trase z Ráztoky na vrchol Pustevny konalo taktické cvičení hasičů ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně a Frýdku-Místku.
Hokejista David Pastrňák je Sportovcem roku Moravskoslezského kraje
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj se může pochlubit řadou zvučných jmen ze sportovního světa. Každoročně proto uděluje ocenění Sportovec Moravskoslezského kraje. Titul Sportovec roku letos získal jeden z nejlepších útočníků NHL David Pastrňák, do síně slávy byl uveden nejlepší střelec světa roku 2003 Martin Tenk.
Záchranáři zasahovali u zraněných po pádech z výšky v Ostravě a na Novojičínsku
Ostrava / Odry
Týmy zdravotnické záchranné služby vyjížděly v úterý večer a ve středu ráno, ke dvěma zraněným, kteří utrpěli vážná poranění při pádech z výšky. Události se odehrály nejprve v Ostravě a následně v Odrách.
Silnice v Moravskoslezském kraji letos spolknou jednu a čtvrt miliardy korun
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj v tomto roce investuje do silnic II. a III. tříd 1,25 miliardy korun. Letošní investice je historicky nejvyšší, přesto nebude stačit na opravy všech silnic, které by rekonstrukci potřebovaly.
Frenštát má koncepci prevence kriminality do roku 2030
Frenštát pod Radhoštěm
Rada města schválila Koncepci prevence kriminality města Frenštát pod Radhoštěm na období let 2023 – 2030. Koncepce popisuje a definuje problematiku kriminality ve městě a určuje okruhy a postupy preventivních opatření.
Bílovecká nemocnice zakoupila moderní přístroj k léčbě tkání, zlepšení otoků i omlazující péči těla
Bílovec
Bílovecká nemocnice zakoupila na oddělení Rehabilitace unikátní zdravotnický přístroj ICOONE Laser Medical. Je současnou jedničkou na trhu k léčbě tkání, zlepšení otoků, hojení jizev, ale také pro tvarování postavy, k ošetření celulitidy a k omlazující péči celého těla.
Požární hlásiče a detektory plynu mohou senioři nad 65 let získat zdarma
Moravskoslezský kraj
Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého zvyšují bezpečnost domácností. Ukazuje se čím dál častěji, že detektory, ať už plynu nebo požárů, by měly být součásti každé domácnosti.
S novou trasou na LH24 se nejlépe vypořádal obhájce vítězství Tomáš Štverák. Na mrazivé královně beskyd absolvoval 160 kilometrů
Beskydy
Jubilejní 10. ročník Kilpi 24 hodin na Lysé hoře 2023 (LH24) ovládl ultratrailový běžec Tomáš Štverák (tým The North Face CZ), který zdolal 12 závodních okruhů a obhájil tak vítězství z roku 2020. Na extrémní vytrvalostní závod do Beskyd nakonec dorazilo 600 účastníků a jejich připravenost prověřila nejen nová trasa.
Nejtěžší zimní beskydská výzva LH24 je zpět. Dobývat Lysou horu budou stovky závodníků
Beskydy
Extrémní, vytrvalostní závod Kilpi 24 hodin na Lysé hoře 2023 (LH24), určený pro širokou sportovní veřejnost, se vrací po tříleté odmlce způsobené nejen koronavirovou pandemií a organizátoři připravili pro jubilejní 10. ročník i jednu významnou novinku.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo