Zpravodajství

Vedení Frenštátu ocenilo sportovce
Frenštát pod Radhoštěm
V pondělí ocenili představitelé města v čele se starostou Miroslavem Halatinem významné frenštátské sportovce za jejich celoživotní přínos pro sport města Frenštát pod Radhoštěm.
Hasiči zachraňovali zraněnou osobu z rozhledny u Kopřivnice
Kopřivnice
Dvě jednotky profesionálních hasičů se zapojily do záchrany a transportu osoby po prodělaném infarktu z Bezručovy vyhlídky.
Stavbou Moravskoslezského kraje je Muzeum Těšínska, získalo Cenu Grand Prix
Moravskoslezský kraj
Prestižní soutěž Stavba Moravskoslezského kraje už popatnácté ocenila nej stavby z regionu. V několika kategoriích upozornila na skvělé projekty, ocenila také výjimečné osobnosti z oblasti stavitelství a architektury.
Premiéra Příborského běhu dopadla na jedničku
První říjnovou sobotu 2. 10. 2021, zalitou sluncem, námětí Sigmunda Freuda v Příboře ovládla akce s názvem Příborský běh.
Covid-19 zájem o řemeslo nesnížil. Žáků odborných škol naopak přibývá
Praktická výuka je pro studium řemesla stěžejní. Kvůli protiepidemickým opatřením se ale v loňském školním roce učni do školních dílen téměř nepodívali. I proto se ředitelé středních odborných škol báli, že do prvních ročníků letos nastoupí výrazně méně žáků. Jejich obavy se ale nenaplnily. Naopak. Většina středních odborných škol hlásí větší počet prváků než loni.
Stromy trápí suché větve, je nutný zásah arboristů
Nový Jičín
Více než 40 stromů rostoucích na veřejných plochách v Novém Jičíně projde zdravotním a redukčním ořezem.
Bílovecká nemocnice chystá další očkovací den pro neregistrované zájemce
Bílovec
Předposlední srpnový den Bílovecká nemocnice nabídla neregistrovaným zájemcům očkování. Dorazilo jich několik desítek, převážně žen a byly jim dle výběru aplikovány vakcíny Pfizer či jednodávková Janssen. Další takovou možnost nastane v pondělí 6. září.
Kradli společně, verze výpovědí však byly odlišné
Ostrava
Na dvojici lapků vyjížděli ostravští strážníci ve středu krátce po osmé hodině ranní na jednu ze zastávek v Moravské Ostravě.
Meningokok útočí náhle a zákeřně. Nejohroženější děti do dvou let mají nárok na očkování zdarma
Očkování dětí proti meningokokové infekci plně hradí zdravotní pojišťovna, a to od narození až do dvou let věku. Onemocnění, které si i lékaři mnohdy zpočátku pletou s běžnou chřipkou, může vést až k selhání orgánů a trvalým následkům. Nejúčinnější ochranou před touto zákeřnou nemocí je právě očkování.
Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR nabídnou tradiční show v netradiční době
Moravskoslezský kraj
Výroční Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR se uskuteční 18. – 19. září 2021 na Letišti Leoše Janáčka Ostrava a jako jedna z mála letošních akcí tohoto typu v Evropě budou po roce opět přístupné veřejnosti.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

28. října 1918

byl v Praze vyhlášen samostatný československý stát..

OBJEVY

28. října 1492

přistál Kryštof Kolumbus na Kubě.

HISTORIE

28. října 1453

byl třináctiletý Ladislav Pohrobek korunován českým králem. Jiří z Poděbrad i nadále zůstával správcem země s mocí vladařskou.