SPORT / Běh

Premiéra Příborského běhu dopadla na jedničku
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Depositphotos

První říjnovou sobotu 2. 10. 2021, zalitou sluncem, námětí Sigmunda Freuda v Příboře ovládla akce s názvem Příborský běh. Jelikož se jednalo o první ročník běžeckého závodů pro veřejnost, všichni napjatě očekávali, jak se akce povede. A povedla se.

Běžecké závody začaly kategorií dětí, pro které byly připraveny tři trasy. Všechny děti obdržely v cíli medaile a ty nejlepší stanuly na stupních vítězů. Poté odstartovaly kategorie dospělých ve třech vlnách a to štafety, sport trasa a hobby trasa. Trať vedla historickou částí Příbora, kolem význačných památek, úzkými uličkami i po schodech.

Jak uvedla nejrychlejší žena Kristýna Otevřelová „byl to krásný a dynamický závod“.

Tuto běžeckou akci doprovázel také zábavný program pro děti i dospělé. Návštěvníci si mohli vyzkoušet lezeckou stěnu, která byla nainstalovaná uprostřed náměstí. Pro nejmenší byl připraven skákací hrad. K poslechu hrála cimbálová muzika Pazúr a zatančila taneční skupina LDance.

Hlavními pořadateli této sportovní akce byli Městský úřad Příbor, a to Odbor kultury, školství, sportu a cestovního ruchu a skauti z Příbora, kteří naplánovali trasu a pomáhali s technickým zajištěním.

Slova pana starosty, arch. Malíka hovoří za vše: „zúčastnil jsem se štafety a byl to pro mě opravdu pěkný sportovní zážitek. Myslím, že jsme to nastartovali skvěle a už se těším na další ročník“.

Autor / zdroj: Martina Kurtová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.